Yandaşlar çok kızgın

Efendim malumunuz Gümüşhane’yi olduğu kadar bölgeyi, ülkeyi, dünyayı da elimizden geldiği kadar yakından takip etmeye çaba gösteriyoruz.
Yerel bir haber sayfası olmakla birlikte daha profesyonelce haberleri sayfamıza taşımak istiyoruz.
Takdir elbette Gümüşhane’nindir.
Dünkü sayfamızda TSK tarafından Suriye toprakları içerisinde Lozan Antlaşmasına göre toprağımız olan ve içerisinde Süleyman Şah’ın türbesi bulunan bölgeye operasyonla ilgili olarak bir haber yayınlamış toprağımızın kaybedildiğini sizlerle paylaşmıştık.
Elbette yorum bize değil, değerli emekli bir TSK mensubuna aitti.
Vay efendim iktidara yakın klasik şaşmaz yorumcuları sosyal medyadan haberin altına doldurmuşlar yorumu,
Lozan’da kaybedilen toprakları neden yazmıyormuşuz?
Süleyman Şah türbesi kaç kez taşınmışa, bu taşınma operasyon neden eleştiriliyormuş gibi.
Bir defa Lozan Antlaşmasının koşulu ile bugünü kıyaslamak gerçekçi bir görüş değildir, o günkü konjonktürde kaybedilen on iki adalar hatadır ancak bağımsızlığını kazanan yedi düvele karşı çıkan yıkılmış Osmanlı Devletinden doğan bir Türkiye Cumhuriyeti bağımsızlığını kazanmıştır.
Türbenin daha önce yapılan baraj nedeniyle taşınması olayı ise bu operasyonla karıştırılmamalıdır.
Zira TSK, Süleyman Şah Türbesini belki ülkeye geri getirmiştir ancak mevcut topraklar ise ne yazık ki terk edilmiştir şuan bölücü örgütün paçavraları dalgalanmaktadır.
Bölücü örgütün uzantısı seslerin TSK’ya bu operasyonda yardım etik, ABD’nin haberimiz vardı açıklamaları ise düşündürücü ve izahat gerektirmektedir.

Sahip olduğunuz toprağı korumak yerine türbeyi kurtardık başardık gibi bir izlenimi yaratmaya çalışırsanız bunun adı hiç kuşkusuz traji komedidir.
Ve yandaşların unutmaması gereken bir konu daha var ki o da bugün Ege’de 16 ada daha bu iktidar döneminde Yunanistan tarafından işgal edilmesine göz yumulmuştur.
İstenirse elimdeki belgeleri paylaşabilirim.
1996 yılında bir kaya parçası için dönemin başbakanı Tansu Çiller’in gösterdiği dirayet sevelim sevmeyelim hepimizin takdirini kazanmıştır.
Bugün sosyal medyada da espri konusu olan görüntülerin iktidar kanadı tarafından başarı olarak gösterilmesi şaşırtıcı bir gelişmedir.
Türkiye güçlü devlet olduğunu aldık getirdik diye değil, buradayız, her zaman kararlıyız şeklinde vermeliydi diyerek bu konuyu nihayetlendirmek istiyorum.

 

0 kişi beğendi

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir