Naciye hanımın dediğinden

AK Partili Belediye Meclis üyesi Naciye Akagün partisinden istifa etti, Partisini suçladı. Temiz siyasetten söz etti, Neden istifa ettiğini sıraladı. Gümüşhane’de Allah aşkına kaç kişi bu konuya kulak verdi? Sıfır… Parti içi sorunlar elbette bizi ilgilendirmez, Ya da yorum yapmak haddimize düşmez de; Yinede sormak gerekir? Siyaeet acaba dürüst yapılamaz mı? Naciye hanım emekli bir öğretmen, Otuz küsür yıl bu memlekete hizmet ettiğini söylüyor. Önündeki projelerden. Keşke istifa etmeden önce onu bir dinleyip ikna edebilseydi partililer.

Ama olmadı. Ben siyaseti yerinden durağından bilemediniz çarşıdan pazardan kalkan dolmuşa benzetirim. Bakın görün içi tıklım tıklım dolu ve herkesin hedefi aynıdır. Pazar, sokağa, çarşıya, köyüne ulaşabilmek. Sonra bir bakarsınız, Her durakta bir yoılcu iniyor. Köyüne gelene kadar ya üç kişi ya beş kişi dolmuşta kalıyor. Siyasette böyle; bir heyecan, bir coşku, bir şahlanışla başlar  derken işin içerisine çıkar, egemenlik, bencillik girdi mi; tıpkı köye gelene kadar içi boşalan dolmuş gibi siyasetçide ayrılmak zorunda kalıyor ya da bırakılıyor ve hatta dışlanıyor konumundan.
Doğru olan şudur: ‘Koltu tatlı, eleştiri kötüdür’  Hepimiz kabul ederiz de, Kabullenmek istemeyiz. Naciye hanım belkide bir ilki gerçekleştirip; İçinden geldiği gibi anlattı, Eleştirdi… Darısı diğerlerinin de başına.

0 kişi beğendi

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir