Gel de Bekir ağabeye (Coşkun) hak verme!

Anımsayınız,

O dönem Hürriyet Gazetesinin köşe yazarı olan Bekir Coşkun, internet yasasına onca çekinceye rağmen şak! diye onay veren Cumhurbaşkanı Gül için, ‘Benim Cumhurbaşkanım değil!’ demişti de,
Kızılca kıyamet kopmuştu..
Gerçekten yakından bakıldığında iyi huylu, mizacı düzgün, ılımlı bir görüntü verdiği sanılan Çankaya Köşkünün yedi yıllık sahibi Gül acaba bugüne kadar Bekir Coşkun’u haksız çıkartacak bir icraata imza attı mı?
Ya da bi başka deyişle sevgili Bekir Coşkun,
Sırf muhalefet olsun diye mi  bu sözleri sarfetti?
Kıskançlık mı yaptı?
Tartmak gerekir.
Öyle ya, görev süresinin sonuna doğru yeniden Çankaya için can atan Gül’ün bugüne kadar AK Parti iktidarının Meclisten hızla geçirdiği hiçbir yasayı nedense hep yasal ve anayasal olarak tereddüt gerektirecek bir halde görmedi..
Hepsini bi kenara bırakalım,
Toplumun hemen hemen tüm kesiminde ciddi tartışma yaratan bir internet yasası düzenlemesini ülkenin tepesindesi sorumluluk sahibi bir isim makam tarafından daha dikkatli bir şekilde değerlendiremezmiydi?
Ki,
Bekir Coşkun, ‘Benim Cumhurbaşkanım değil’ dediğinde, yanıldınız diyebilmeliydik!

2007 yılında Çankaya Köşkünde yerini alan ve iktidarı hiç üzmeyen Sayın Gül’ün bu son onayı da kendisine olan güveni azaltmış, yüzde ellinin Cumhurbaşkanı olduğunu bi kez daha göstermiştir.
Dikta ile yöneltilen ülkelerde bile benzer uygulamaların olmadığı bu yasa, kuşkusuz gelecek günlerde toplumun her katmanında tartışmaları alevlendirecek ve ateşini yükseltecektir
İşte taa 2007’de, ‘benim Cumhurbaşkanım değil!’ dediği  Gül için Bekir Coşkun ağabey, ‘Haklıyım’ demeye devam edecektir.

0 kişi beğendi

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir