Dikiş patladı

CHP Kelkit eski ilçe başkanı Çetin Özdemir, 2015 genel seçimleri için önemli tahminlerde bulundu.
Haber sayfamızda bu görüşlere yer verdi.
Ana muhalefet CHP’ye de, muhalefet MHP’ye de önemli mesajlar gönderdi.
Eleştiri oklarını elbette iktidara yöneltti.
Gündoğumuhaber olarak o açıklamalarını okurlarımızla paylaştık, bende bu konuda bu açıklamaları önemli bulduğum için önemsedim ve bu köşede yayınlamayı uygun buldum.
Gümüşhane CHP’de bir dönem etkin siyaset yapan Özdemir’in ifadelerini önemli buluyorum. 
Takdir vatandaşın diyelim..

İşte o başlıklar..

EKONOMİ BOZULDU
Özdemir, AKP’nin son yıllarda iyi götürdüğü ekonomik verilerin bozulmaya başladığını belirtirken, ‘artık vergi cezası gelir, ihale alamam ya da baskılar artar düşüncesiyle daha önceden çekince koyan büyük iş camiası da sözünü esirgemiyor, sesini daha yüksek çıkartıyor’ dedi.

DEMOKRASİ KAYIP
Özdemir, AKP’nin demokrasi yarışında yine sınıfta aldığını belirtirken, ‘Özgürlükler alanında bu ülke kaybettiği değerleriyle anılmaya başlandı’ iddiasında bulundu.

DİKİŞ PATLADI
İkidarn her seçim döneminde ortaya attığı klasik siyaset anlayışınında yorulduğunu ifade eden Özdemir, ‘Kendilerde farkında dikiş tutmuyor artık ve patladı, AKP’nin biraz dinlenmesinde fayda var’ ifadelerini kullandı.

SÖYLEYECEKLERİ BİR ŞEY KALMADI
Özdemir, ‘AKP’nin iktidar olarak bu saatten sonra söyleyeceği bir şey kalmadı. 2015 genel seçimlerini kazansa da bu muhalefetin beceriksizliğinden kaynaklanır. Ben 2016’yı iktidarda göreceklerini de tahmin etmiyorum’ şeklinde konuştu.

 

0 kişi beğendi

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir