Deniz, Yusuf, Hüseyin

6 Mayıs 1972.
Türk siyasi tarihinin bana göre karanlık günüdür.
Üç genç fidan darağacına gönderilerek emperyalizmin oynadığı oyun başarıyla sahnelenmiştir.
Can Dündar’ın ‘Abim Deniz’ adlı kitabını öneriyorum tüm okurlara,
Orada bir terörist değil, bu vatanın bağımsızlığı için çıktığı sandalyeye tekme atan yiğit bir isimle karşılaşacaksınız.
Belki düşünceleriniz, ifade ettiği cümleler, hayata bakış açısı sizin görüşlerinizle örtüşmeyebilir ama ben Deniz Gezmiş’in, Yusuf Aslan’ın, Hüseyin İnan’ın gerçek birer vatansever oldukları konusunda zerre kadar şüphe içinde değilim.
6. Filoyu denize döken, tam bağımsız Türkiye için mücadele veren, ülkesini tüm renkleriyle koruyan üç gencin başlattığı önemli siyaset hareket aslında bugün tıkanan Türk siyasetine ne derecede gerekli olduğunu bugün çok daha iyi anlıyoruz.
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan, Hüseyin İnan asla terörist değildirler, benim düşüncem budur.
Tek suçları tıpkı bugün olduğu gibi  büyük Amerikan çıkarlarına hizmet etmek olanlara karşı o gün canları pahasına mücadele etmekti hepsi o kadar.
Duruşuyla, bakışıyla, sözleriyle geleceğe daha aydınlık bir Türkiye bırakmak adına üç fidan daha ömürlerinin baharında darağacında can vermişlerdir.
6 Mayıs kıyamete kadar unutulmayacak bir gündür.
Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ruhları  ismi sağımızda solumuzda önümüzde arkamızda karabasan gibi dolanan kirli ittifakların oyunların üzerinde dolanmaktadır.
Hiç şüpheniz olmasın.

 

0 kişi beğendi

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir