CHP’nin projesi AKP’yi zor durumda bırakacak

Yandaş havuz medya iktidar kanadından bir hamle geldiği zaman nasıl hep birlikte ayağa zıplıyor görüyorsunuz.

Malumunuz bir Kanal İstanbul projesi şişirilmiş, çılgın proje diye yutturulmaya çalışılmıştı.
Oysa o projenin dönemin Başbakanı merhum Ecevit döneminde ele alındığı ortaya çıkmıştı.
Çılgın proje mılgın proje, AKP işi bayağı götürmüştü.
Yine dönemin Başbakanı Erdoğan tarafından allanıp pullanıp kamuoyu ile paylaşılmıştı.
O günden bugüne çılgın proje adına henüz bir şey olmadı,
Sadece makarna, bulgur, pirinç, kömür, buzdolabı, çamaşır makinesi ile iyi bir hava yakalanan seçim atmosferi oluşturuldu o kadar.
Yıllardır muhalefet yapamıyor, halktan uzak, halktan kopuk denilen anamuhalefet CHP ise bu kez AKP’yi zor durumda bırakacak bir projeden söz ediyor.
CHP’nin klasik söylemlerinden farklı bu kez halkın mali durumuna ekonomik sahasına direkt etki edecek bir projeden söz ediyoruz.
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun, yeni yeni CHP vitrinine koyduğu Genel Başkan Yardımcısı Böke’nin kredi kartlarına dönük af çalışması projesi gerçekten bu seçimde CHP adına iyi anlatılırsa anamuhalefet bayağı bir mesafe katedilecektir.
CHP bilindik inadından ve artık can sıkan politikalarından vazgeçerse yüzde otuzlara dayanan oy oranını da bu projeyle beraber yukarı çekebilir.
Tabi eğer Hüseyin Aygün’ün Tunceli Dersim isyanı damarı ile Sezgin Tanrıkulu’nun acaip açıklamaları şu üç ay içerisinde kafa bulandırmazsa..
AKP iktidarıdan son dönemde ekonomiden gelmeyen iyi görüntüler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaşadığı bazı sıkıntılar ve oy oranındaki düşüş süreci ile çözüm paketine sarıldığını görüyoruz.
Başbakan Davutoğlu’nun AKP içerisinde ve tabanında yeni bir heyecan yaratmadığı  biliniyor.
Cumhurbaşkanı olsa da tarafsız bir duruş sergilemeyen Erdoğan bunun farkında olduğu için AKP’de dengeleri elinde tutmak istiyor.
Yolsuzluklar konusunda hala yanıt bekleyen sorular parti içerisinde de hissedildiği gibi gerçekten şu günlerde AKP köşeye sıkışmış gibi duruyor.
Son Süleyman Şah Türbesi operasyonu, Dolmabahçe’de BDP ile yapılan görüşmeler de kamuoyunda yeteri bir algı yaratamadı.
Netice itibarıyla CHP, içerisindeki ulusal kanadı tasfiye etmeye çaba göstere de AKP’ye nazire yaparcasına ortaya koyduğu kredi kartı borçlarına af sloganı tıpkı 2011 seçimleri öncesi ortaya koyduğu Aile Sigortası hamlesi ki yeterince anlatılamamıştı,
Tabanda halk nazarında iyi bir etki yaratabilir.
Zira ekonomik sorunlarla zaten inim inim inleyen Türk halkı hakikaten bu projeyle inanıyorum ki doğruyu bulma noktasında tercihini yapacaktır.

 

0 kişi beğendi

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir